Β' ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ

Νίκη ΑΕΚ επί της Νήαρ Ηστ

Η ΑΕΚ πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στο φιλικό απέναντι στην Νήαρ Ηστ, φτάνοντας στη νίκη με 68-55.

Σε καλύτερη κατάσταση βρίσκεται η ΑΕΚ, η οποία επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση της Νήαρ Ηστ με 68-55.

Η Νήαρ Ηστ δεν επέτρεψε στην Ένωση να αποσπαστεί στο σκορ, με το ημίχρονο να κλείνει στο 29-29 για τις δύο ομάδες.

Στην τρίτη περίοδο η ΑΕΚ θα καταφέρει να ξεφύγει για να βρεθεί στο 30ο λεπτό με οριακό προβάδισμα δύο πόντων (45-47). Στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρηση θα ανεβάσει την απόδοση της και θα φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα με 68-55.

Τα δεκάλεπτα: 15-15, 29-29, 45-47, 55-68.

Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Χαρωνίτης 2, Καρασταμάτης 17(3), Πασάς, Χατζηκωστής 14(3), Σαλτουρίδης 2, Ταταρούνης 8, Μουγιος 7, Ντιμπ 4, Καραμπάς 2, Χαμαϊδός.

ΑΕΚ (Ζιάγκος): Φαλέκας 8(1), Βεσκούκης 9(1), Γκιζόγιαννης 4, Δέσπος 12, Πολυτάρχου 11, Κοψαύτης 8(1), Τζόλος 12, Κουκουράβας, Σιαμανδούρας 2, Τσαπρούνης, Βαβάτσικος 2, Καπετζόγλου, Στούκας.