Β' ΕΘΝΙΚΗ

Δώρο για δύο από το Αγρίνιο

Δώρο για δύο από το Αγρίνιο

Το Αγρίνιο πέρασε από την έδρα των Ικάρων Σερρών (60-50), φέρνοντας χαμόγελα σε Καβάλα και Χαρίλαο Τρικούπη για τον Βόρειο Όμιλο της Β' Εθνικής. Δεν άλλαξε στο ελάχιστο η κατάσταση στον Νότιο Όμιλο.

Έναν πολύ καλό λόγο για να χαμογελούν απέκτησαν το απόγευμα της Κυριακής (11/2) η Καβάλα και ο Χαρίλαος Τρικούπης. Τόσο γιατί πήραν το ροζ φύλλο αγώνα στα δικά τους παιχνίδια, όσο κι επειδή έμαθαν τα... ευχάριστα από τις Σέρρες.

Το Αγρίνιο νίκησε τους Ικάρους Σερρών εκτός έδρας και έδωσε τη δυνατότητα στις άλλες δύο ομάδες να αποκτήσουν προβάδισμα για την άνοδο στην Α2, από τον Βόρειο Όμιλο.

Από την άλλη, στον Νότιο Όμιλο, η κατάσταση δεν άλλαξε στο ελάχιστο αφού οι ομάδες που βρίσκονται στην πρώτη επτάδα επικράτησαν των αντιπάλων τους. Έτσι, ο Ιωνικός Νικαίας διατήρησε το +4 από τους διώκτες του, με τον Ιπποκράτη Κω και τον Διαγόρα Δρυοπιδέων να ακολουθούν.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Ιπποκράτης Κω - Ίκαρος Ν. Σμύρνης 65-52

Ν. Κηφισιά - Ιωνικός Νικαίας 74-79

Πανερυθραϊκός - Δάφνη Δαφνίου 82-77

Πρωτέας Βούλας - Τρίτωνας 62-74

ΚΑΟΚ - Κορωπί 83-71

Παγκράτι - Διαγόρας Δρυοπιδέων 69-70

Ηράκλειο - ΕΦΑΟΖ 69-60

Μανδραϊκός - Πανελευσινιακός 80-70

Η κατάταξη (σε 17 αγώνες)

1. Ιωνικός Νικαίας 16-1

2. Ιπποκράτης Κω 12-5

3. Διαγόρας Δρυοπιδέων 12-5

4. Τρίτωνας 11-6

5. Πανερυθραϊκός 11-6

6. Ηράκλειο 9-8

7. Μανδραϊκός 9-8

8. Πρωτέας Βούλας 8-9

9. ΚΑΟΚ 8-9

10. ΕΦΑΟΖ 7-10

11. Παγκράτι 6-11

12. Ν. Κηφισιά 6-11

13. Κορωπί 6-11

14. Πανελευσινιακός 6-11

15. Δάφνη Δαφνίου 5-12

16. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 4-13

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 17/2)

Ιωνικός Νικαίας - Ιπποκράτης Κω

Δάφνη Δαφνίου - Ν. Κηφισιά

Τρίτωνας - Πανερυθραϊκός

Κορωπί - Πρωτέας Βούλας

Διαγόρας Δρυοπιδέων - ΚΑΟΚ

ΕΦΑΟΖ - Παγκράτι

Μανδραϊκός - Ηράκλειο

Ίκαρος Ν. Σμύρνης - Πανελευσινιακός

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Χαρίλαος Τρικούπης - Ελίμεια 76-60

Χαλκηδόνα - Τιτάνες Παλαμά 85-71

Στρατώνι - Καβάλα 59-65

Φάρσαλα - Ασπίδα Ξάνθης 67-62

Ίκαροι Σερρών - Αγρίνιο 50-60

Ερμής Λαγκαδά - Ανατόλια 74-67

Μαχητές Δόξας Πεύκων - Γέφυρα 65-66

Ρεπό: Πευκοχώρι

Η κατάταξη (σε 17 αγώνες)

1. Καβάλα 13-3

2. Χαρίλαος Τρικούπης 13-3

3. Ίκαροι Σερρών 12-4

4. Πευκοχώρι 10-5*

5. Ανατόλια 10-6

6. Ερμής Λαγκαδά 10-6

7. Φάρσαλα 9-7

8. Στρατώνι 8-8

9. Αγρίνιο 8-9

10. Μαχητές Δόξας Πεύκων 7-10

11. Ασπίδα Ξάνθης 6-10

12. Γέφυρα 6-9*

13. Χαλκηδόνα 4-12

14. Ελίμεια 3-13

15. Τιτάνες Παλαμά 1-15

*Έχουν κάνει τα δύο ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 17/2)

Τιτάνες Παλαμά - Χαρίλαος Τρικούπης

Καβάλα - Χαλκηδόνα

Ασπίδα Ξάνθης - Στρατώνι

Αγρίνιο - Φάρσαλα

Ανατόλια - Ίκαροι Σερρών

Μαχητές Δόξας Πεύκων - Ερμής Λαγκαδά

Πευκοχώρι - Γέφυρα

Τα φύλλα αγώνα:

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 82-77

Δεκάλεπτα: 22-25, 41-36, 59-57, 82-77

Διαιτητές: Διμπινούδης, Ραχιώτης

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 10, Στεργίου 2, Καλλιανιώτης 8 (2), Τσακίρης 9 (1), Σκάνδαλος 8, Γιαουρτόγλου 22 (5/8 τρίπ., 7 ασίστ), Αντωνίου, Μακρόπουλος 14 (7/11 δίπ.), Σταθόπουλος 9 (9 ριμπ.), Λέπουρης, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος.

Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Γεωργούτσος 11, Κοροβέσης, Κουφόπουλος 2, Χρυσός 2, Σωφρονάς 5, Γκίνης 18 (2), Λαμπρόπουλος, Γκιουζέλης 15 (8 ριμπ.), Τσιάκος 8, Τσελεμπής 6 (1), Καπώνης 10 (1), Θεοδοσίου.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 74-79

Δεκάλεπτα: 11-16, 36-36, 52-57,74-79

Διαιτητές: Μαγκουνής-Φραγκούλη

Α.Ε.Ν.Κ.( Λιογας, Λαδικος) : Καμαριανος 6,  Μοσχοβιτης 1 6(1), Κεφαλάς 10 (2), Μαρινος 9 (2), Ντουζιδης 7 (1), Χαϊκαλης, Χατζηνικολας 3, Ψαροπουλος 23 (1),Πρεκας.

Ιωνικός Νίκαιας (Γούναρης): Βασιλοπουλος Θ., Κουντουράς 6 (1), Καραμπουλας 20 (1), Βουγιουκας 6, Πετροδημοπουλος 9, Μπατής 7 (2), Βασιλοπουλος Φ. 11 (1), Κανονιδης 20 (1).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΕΦΑΟΖ 69-60

Δεκάλεπτα: 19-20, 39-38, 57-47, 69-60

Διαιτητές: Καρακάσης-Τσιμπούρης

Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος, Σταμπουλής 3 (1), Μποχωρίδης 18 (1), Λάκκας 10, Πετράκης, Λιανός 11, Πρωτογεράκης 4, Καλατζής, Χάλαρης 11 (1), Παπαδάκης 12 (2).

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 1, Εμμανουηλίδης 1, Γκαβασιάδης 13, Κοψιάς 3 (1), Γρατσιάτος 5, Σαμοθράκης 5, Καστανιώτης 4, Σαρλής 6, Τσιτσιγιάννης 5, Παπαρέγκας 16 (2).

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΚΟΡΩΠΙ 83-71

Δεκάλεπτα: 28-17, 45-37, 70-55, 83-71.

Διαιτητές:  Κώτσου-Χατζημάρκος.

ΚΑΟ Κόρινθου (Νικητόπουλος) : Πράτης, Σακελλαράκης 13, Μακρής 21 (3), Κατσαμάκης 8 (2), Κεφαλάς 8 (1), Δανιήλ 2, Γεωργούλης 10 (1), Αντωνόπουλος 10, Σκορδάς, Γιανναλέτσος 11.

Κορωπί (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 16 (3), Γκοντόπουλος 9 (1), Σερέτης 3, Αγόρης 6, Σιμιτζής 2, Σπανός 15 (2), Γκίνης 3 (1), Μαλτέσιος 2, Πέτς 15 (1). 

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 65-52

Δεκάλεπτα: 26-14, 42-33, 51-44, 65-52

Διαιτητές: Ντάνος- Χουγιαζός

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Τρύπας 9(3), Ονάσογλου 25(4), Σκούφης 2, Ασημακόπουλος 2, Λεκάκης 4, Χαρίσης 4, Τσακαλέρης 15(1), Επιφάνης 1, Καταβαίνης 3(1).

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας): Γοργόνης 10, Μελισσουργός, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 6, Σπυρόπουλος 2, Βούζας 11(1), Δορκοφίκης 14(1), Μιχαλόπουλος, Δαρμογιάννης, Ζούκας 7, Ανέστης

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 80-70

Δεκάλεπτα: 29-19, 43-38, 57-54, 80-70

Διαιτητές: Τσολάκος-Κονταράτος

ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Μπεκές) :Γεωργοπαδάκος 14 (1), Ψυλέας 18 (3), Καραμπάτσος 16 (4), Παπαπέτρος 2, Τζιβελέκας 9 (1), Γκαϊτάσοφ 16 (2), Βαφειάς 2, Κούσουλας 3 (1).

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 15, Νικολακόπουλος 19 (2), Κελαϊδής 9 (1), Ηλιάδης 1, Ζούμπος 11 (1), Τζιάλας 6, Στέφος, Δούκας 2, Μαντζιώρης 7 (1).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 69-70

Δεκάλεπτα: 18-20, 34-41, 48-56, 69-70

Διαιτητές : Πλιάκας-Γρίβα

Παγκράτι (Κουστένης) : Κούτρας 4, Καυκής 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος 8, Τζατζάς 14 (4), Λυτόπουλος 3, Φάσουρας, Ξιούρας 3 (1), Μπένος 22, Γερονίκος 2

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 25 (7), Λυκογιάννης 3 (1), Καραλής 5 (1), Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 13 (2), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 6 (2), Παπαδολιάς 2, Κατιάκος 11 (1).

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 50-60

Δεκάλεπτα: 14-25, 28-34, 43-46, 50-60.

Διαιτητές: Ντούρας – Ελευθεριάδης

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 2, Σιδερίδης, Γεωργιανός 4, Κεμανετζής, Τοπάλης, Φώτογλου 6(2), Γκάτζιας 17(3), Θολιώτης, Κακιούζης 21

Αγρίνιο ( Διαμαντάκος): Τασόπουλος 13(1), Μπερερής 8, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 12(2), Γκρέκας 10(2), Κυριλής Δ., Τάσσος 3(1), Κασαμπαλής 10, Μήτσου 4, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκα.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ - ΚΑΒΑΛΑ 59-65

Δεκάλεπτα: 15-15, 29-38, 43-53, 59-65.

Διαιτητές: Τζίμα, Θεοδώρου

Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 13 (1), Καραμανώλης, Δελίδης 7 (1), Σαμαράς 7 (1), Φλιάτης Ι. 10 (1), Λειβαδίτης, Φλιάτης Γ. 5, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 17, Πονόπουλος, Κατσούλης

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπεναζιε 9 (1), Παντόπουλος, Μιχάλογλου 5, Καπινιάρης 12 (1), Τάγαρης, Αθανασιάδης 16 (3), Κουμλέλης 2, Πιεβάλιτσα 11 (3), Μπανασάς, Παπάς 8 (1), Χονδρόπουλος 2.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ - ΓΕΦΥΡΑ 65-66

Δεκάλεπτα: 15-14, 31-22, 55-40, 65-66.

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Σιταρίδης

Μαχητές Πεύκων (Γεροφωτης): Βογιατζής 5 (1), Αρνίδης 5 (1), Δήμας 11 (2), Παπαδόπουλος 13, Χατζημιχαηλίδης 17, Στόλης 2, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 6 (2), Βελισσαρίου 4.

ΚΣ Γέφυρας (Ροδάς-Παραδάς): Νικολαίδης, Καζαμίας, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 21 (3), Γαρέζος 11 (1), Παπαδόπουλος 4, Σιώπης 13 (1), Σαραντίδης, Ταουσάνης 4, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 13 (1), Καμινάκης.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΕΛΙΜΕΙΑ 76-60

Δεκάλεπτα: 20-13, 38-27, 53-45, 76-60

Διαιτητές:Τσακαλογιάννης-Κρεσταινίτης

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης) : Γυφτάκης 4, Βουρνάς 11 (1), Λειβαδάς, Ντόβας 5(1), Ξηρός 4, Μουράτογλου 11(1), Περρωτής 6, Τριπολίδης Δ. 2, Καραγκιολίδης 2, Αδαμόπουλος 9, Πολίτης 22(3).

Γ.Σ.Ελίμειας (Δημόπουλος) : Μαλούτας 13(1), Σούπουρας 3(1), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης 4, Κούβελας 8(1), Τσούκας 8, Μαλλιούρας 11, Τσιμίδης 13.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 85-71

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου.

Δεκάλεπτα: 19-14, 45-37, 59-58, 85-71

Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 4, Μάντσος 26(3), Λαίδης 9(1), Πεταλωτής 26(1), Σεφερίδης, Μπατακός 6, Κοτζαγιάννης 4, Παναγιώτου 10(1). 

Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 3, Τσούμας, Γεωργαντζάς 22(4), Τζιμούρτος, Μακρής, Μούμογλου 15(3), Μανδαλάκης 25, Αποστολάκης 6.

ΦΑΡΣΑΛΑ - ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 67-62

Διαιτητές: Μαντήλας, Δημάδης

Δεκάλεπτα: 19-17, 32-30, 52-46, 67-62

Φάρσαλα (Πέρκος): Νικολοπουλος 13(3), Σαββίδης 6(2), Αναγνωστόπουλος Χ 17(3), Σιολογκας 11, Αναγνωστόπουλος Γ 14(1), Χαιρετιδης, Συνετος

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 6, Παπαδάκης 13(1), Γρούδος 11(1), Τσιώγκας, Σαββίδης 6, Κλωναράς 4, Άνθης, Γκέλιος 10(1), Απιδόπουλος 5, Μασμανίδης 7.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΑΝΑΤΟΛΙΑ 74-67

Δεκάλεπτα: 17-18, 42-32, 60-51, 74-67.

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τσιομπάνος

Ερμής Λ. (Τσούρμας): Καϊκλής, Αμπατζάς 10 (1), Μήνου 9 (1), Ελευθεριάδης 13 (2), Τοπουζίδης 3 (1), Μάρουσιτς 6, Πιλκούδης 8, Δημητρακάς 5 (1), Γκαμούρας 19 (1), Κοτσάνος 1, Αβοκάτος , Χριστοδούλου.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 2, Βλάχος 15 (1), Γαλανίδης 2, Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 13, Σταματογιάννης 6, Ζώτος 8, Βεργίνης 1, Καραποστόλου 20 (3).

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Eurogroup: 'Θερμό επεισόδιο' Τσακαλώτου - Ντράγκι

Οι τόνοι ανέβηκαν όταν οι δύο άνδρες ξεκίνησαν να συζητούν για τους ηλεκτρονικούς πλειστηριασμούς. Ο επικεφαλής της ΕΚΤ αποχώρησε για λίγο από την αίθουσα προκειμένου να εκτονωθεί η ένταση

Oι μεταγραφές που χρειάζεται επειγόντως το 'Power of Love'

Το σπίτι της αγάπης, που μπήκε βάναυσα στη ζωή μας, χρειάζεται ένα γενναίο 'ρεκτιφιέ' προκειμένου να γίνει πιο 'φιλόξενο' για το αντρικό μάτι.

Καταρρέει η αυτοκρατορία του Jamie Oliver - Κλείνει 12 εστιατόρια

Ένας από τους πιο διάσημους μάγειρες στον κόσμο φαίνεται πως αντιμετωπίζει σοβαρά οικονομικά προβλήματα. Η πορεία προς την άβυσσο του Jamie Oliver

Η πιο άσχημη πόλη της Ελλάδας

Βγάζουμε αγνή και ανόθευτη χολή απέναντι στις χειρότερες πόλεις της χώρας.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24