Β' ΕΘΝΙΚΗ

Διπλό... κορυφής από την Καβάλα

Διπλό... κορυφής από την Καβάλα

Η Καβάλα πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Χαρίλαου Τρικούπη (78-71), με αποτέλεσμα να "σκαρφαλώσει" στην κορυφή του Βορείου Ομίλου της Β' Εθνικής μετά από πολλή καιρό. Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Διαγόρα Δρυοπιδέων.

Στην κορυφή του Βορείου Ομίλου της Β' Εθνικής βρίσκεται πλέον η Καβάλα! Μετά από τρεις μήνες (και κάτι), οι "Αργοναύτες" βρίσκονται στην πρώτη θέση, από την στιγμή που άλωσαν την έδρα του Χαρίλαου Τρικούπη (78-71). Πέραν του ροζ φύλλου αγώνα, έχουν το απόλυτο πλεονέκτημα σε ενδεχόμενη ισοβαθμία με την ομάδα του Μεσολογγίου αφού την έχουν κερδίσει δύο φορές φέτος.

Η δεύτερη θέση ανήκει σε δύο πλέον, αφού τον Χαρίλαο Τρικούπη "έπιασαν" οι Ίκαροι Σερρών μετά την εντός έδρας επικράτησή τους επί των Μαχητών Δόξας Πεύκων (71-65).

Σε ό,τι αφορά στον Νότιο Όμιλο, η κατάσταση στις πρώτες θέσεις δεν άλλαξε στο ελάχιστο. Ο Ιωνικός Νικαίας και ο Διαγόρας Δρυοπιδέων διατηρήθηκαν στην πρώτη δυάδα, με τον δεύτερο να παίρνει σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Πρωτέα Βούλας.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Ιπποκράτης Κω - Δάφνη Δαφνίου 95-79

Πανερυθραϊκός - Κορωπί 76-63

Πρωτέας Βούλας - Διαγόρας Δρυοπιδέων 72-75

ΚΑΟΚ - ΕΦΑΟΖ 74-61

Παγκράτι - Μανδραϊκός 79-89

Πανελευσινιακός - Ηράκλειο 85-76

Ίκαρος Ν. Σμύρνης - Ιωνικός Νικαίας 61-72

Ν. Κηφισιά - Τρίτωνας (7/3)

Η κατάταξη (σε 19 αγώνες)

1. Ιωνικός Νικαίας 18-1

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 14-5

3. Ιπποκράτης Κω 13-6

4. Πανερυθραϊκός 12-7

5. Τρίτωνας 12-6*

6. Μανδραϊκός 11-8

7. ΚΑΟΚ 9-10

8. Ηράκλειο 9-10

9. Πρωτέας Βούλας 8-11

10. Παγκράτι 7-12

11. Πανελευσινιακός 7-12

12. Κορωπί 7-12

13. ΕΦΑΟΖ 7-12

14. Δάφνη Δαφνίου 6-13

15. Κηφισιά 6-12*

16. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 5-14

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (20η, 4/3)

Τρίτωνας - Ιπποκράτης Κω

Κορωπί - Ν. Κηφισιά

Διαγόρας Δρυοπιδέων - Πανερυθραϊκός

ΕΦΑΟΖ - Πρωτέας Βούλας

Μανδραϊκός - ΚΑΟΚ

Ηράκλειο - Παγκράτι

Ιωνικός Νικαίας - Πανελευσινιακός

Δάφνη Δαφνίου - Ίκαρος Ν. Σμύρνης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Χαρίλαος Τρικούπης - Καβάλα 71-78

Χαλκηδόνα - Ασπίδα Ξάνθης 63-60

Στρατώνι - Αγρίνιο 48-69

Φάρσαλα - Ανατόλια 71-74

Ίκαροι Σερρών - Μαχητές Δόξας Πεύκων 71-65

Γέφυρα - Ερμής Λαγκαδάς 53-63

Πευκοχώρι - Ελίμεια 77-51

Η κατάταξη (σε 19 αγώνες)

1. Καβάλα 15-3

2. Ίκαροι Σερρών 14-4

3. Χαρίλαος Τρικούπης 14-4

4. Πευκοχώρι 12-5

5. Ερμής Λαγκαδά 11-7

6. Ανατόλια 11-7

7. Αγρίνιο 10-8

8. Στρατώνι 9-9

9. Φάρσαλα 9-9

10. Μαχητές Δόξας Πεύκων 8-10

11. Ασπίδα Ξάνθης 6-12

12. Γέφυρα 6-11

13. Χαλκηδόνα 5-13

14. Ελίμεια 2-15

15. Τιτάνες Παλαμά 1-16

Η επόμενη αγωνιστική (20η, 4/3)

Ασπίδα Ξάνθης - Χαρίλαος Τρικούπης

Αγρίνιο - Χαλκηδόνα

Ανατόλια - Στρατώνι

Μαχητές Δόξας Πεύκων - Φάρσαλα

Ερμής Λαγκαδά - Ίκαροι Σερρών

Ελίμεια - Γέφυρα

Τιτάνες Παλαμά - Πευκοχώρι

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟΝ ΝΟΤΟ:

Πανερυθραϊκός – Κορωπί 76-63

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 24-14, 40-39, 56-51, 76-63

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλλιος 3, Καλλιανιώτης 13 (4 τρίπ., 8 ριμπ.), Δερμιτζάκης 7, Τσακίρης 2, Σκάνδαλος 19 (6/8 δίπ.), Γιαουρτόγλου 13 (1 τρίπ., 6 ασίστ), Λέπουρης, Αντωνίου 6 (2), Μακρόπουλος 8 (8 ριμπ.), Σταθόπουλος 4, Καλούδας 1.

ΚΟΡΩΠΙ (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 5 (1), Γκοντόπουλος 1, Σερέτης 16 (5/5 δίπ.), Αγόρης 2, Σιμιτζής 8 (8 ριμπ.), Σπανός 19 (1), Μαλτέσιος 10, Πετς 2, Γκίνης, Παπαθεοδώρου.

Ιπποκράτης Κω – Δάφνη Δαφνίου 95-79

Διαιτητές: Λιότσιος- Τσιμπούρης

Δεκάλεπτα: 23-14, 47-35, 67-50, 95-79

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 9, Τρύπας 2, Ονάσογλου 14(4), Σκούφης 2, Ασημακόπουλος 21(2), Λεκάκης 14(2), Χαρίσης 15, Τσακαλέρης 14, Γκέζο, Γιουσέμογλου 2, Ζαμάγιας, Καταβαίνης 2.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Κωνσταντινίδης): Κουφόπουλος 10(2), Καπώνης 6, Χρυσός 7(1), Σοφρωνάς 15(3), Γκινής 14(2), Θεοδοσίου 3(1), Γκιουζέλης 13(2), Τσελεμπής 9(1).

ΚΑΟ Κορίνθου – ΕΦΑΟΖ 74-61

Διαιτητές: Μπανασάκης-Χριστινάκης

Δεκάλεπτα: 25-19, 36-31, 59-42, 74-61

ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Νικητόπουλος): Πράττης, Σακελλαράκης 13, Μακρής 13 (2), Κατσαμάκης 9 (3), Κεφαλάς 18 (2), Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 7 (1), Σκορδάς 9, Γιανναλέτσος 5

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφώράτος 7 (1), Εμανουηλίδης 11, Γκαβασιάδης 7, Κοψιάς 9 (1), Γρατσιάτος 4, Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 11 (1), Σαρλής, Καστανιώτης, Τσιτσιγιάννης 2, Στάθης 5, Παπαρέγκας 5.

Ικαρος Νέας Σμύρνης – Ιωνικός Νικαίας 61-72

Διαιτητές : Φασόλης-Σκαλτσής

Δεκάλεπτα: 18-20, 34-35, 48-55, 61-72

ΊΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Καρακώστας): Γοργόνης 5(1), Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 9(1), Σπυρόπουλος 2, Βουζας 7(1), Λάβαρης 5(1), Δορκοφίκης 14(1), Μιχαλόπουλος 10, Δαρμοφιαννης 3(1), Ζούκας 2, Χρυσανδίδης.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γούναρης): Θ.Βασιλόπουλος, Κοντραφούρης, Κουντουράς 3(1), Καράμπουλας 17(1), Βουγιούκας, Πετροδημόπουλος, Φ.Βασιλόπουλος 19(4 τριπ., 11 ασ.), Μπατής 8(1), Κανονίδης 8, Κατράνης, Κατούφας 6, Παπαδόπουλος 6(2).

Πρωτέας Βούλας – Διαγόρας Δρυοπίδεων 72-75

Διαιτητές:  Αποστολίδης-Τσολάκος Μ.

Δεκάλεπτα : 26-22, 38-44, 51-57, 72-75

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Βλάχος): Μπάλας 3 (1), Αγγελόπουλος 21 (2), Ματαλιωτάκης 9, Αθηνιώτης 7 (1), Αυγενικός 8 (1), Τοπάλης 6 (2), Μόρφης 13 (1), Καματερός 5

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης) : Λυκογιάννης 6, Κουκάς 20 (2), Καραλής 8 (2), Κωνσταντώνης 2, Πέττας 25 (1), Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης 3 (1), Παπαδολιάς, Κατιάκος 11, Καραβανάς

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟΝ ΒΟΡΡΑ:

Στρατώνι – Αγρίνιο 48-69

Δεκάλεπτα:  8 -13, 20-30, 29-48, 48-69

Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 13(2), Καραμανώλης 2, Δελίδης, Σαμαράς 13(3), Φλιάτης Ι. 7, Λευκαδίτης 2, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος 7(2), Δασκαλόπουλος 2, Πονόπουλος, Κατσούλης.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 18, Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 9(1), Γκρέκας 7(1), Κυριλής Δ., Τάσσος 13, Κασαμπαλής 3, Μήτσου 6, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).

Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου - Ελίμεια Κοζάνης 77-51

Διαιτητές: Θεοδώρου – Γραικός

Δεκάλεπτα: 11-13, 40-28. 58-37, 77-51

EΥΡΩΠΗ (Μελετιάδης): Αμπατζιδης 6, Tσιμπής 12(2), Λαζαρίδης 7(1), Tζουβάρας 4, Mαυρίδης 10, Mυλωνίδης 6, Kιγμέτογλου 11, Θεοδωρίδης 17, Παπαδοπουλος, Δανακης 4

ΕΛΙΜΕΙΑ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μακρής): Τσιρεκας 1, Σταυράκης, Μαλούτας 4, Σουπούρας, Τσιάμης 2, Πεχλιβανίδης 6(2), Κουβελάς 2, Τσούκας 8(2), Μαλιούρας 6, Μακρής 8(2), Τσιμίδης 14

Ίκαροι Σερρών-Μαχητές Πεύκων 71-65

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 22-16, 38-34, 54-54, 71-65

ΙΚΑΡΟΙ (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 7(1), Γεωργιανός 9, Τράκας, Σιβερίδης, Γκάτζιας 21(4), Φώτογλου 11, Γκούτζιας, Θολιώτης 3(1), Κακιούζης 20

ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης): Βογιατής 9(2). Καραγιαννίδης 3(1), Αρνίδης 3(1), Δήμας 10(1), Παπαδόπουλος 2, Χατζημιχαηλίδης 12(2), Στόλης 17, Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 5(1), Βαγιάτης

Χαλκηδόνα - Ασπίδα Ξάνθης 63-60

Διαιτητές Ελευθεριάδης, Δημάδης

Δεκάλεπτα: 13-21, 27-30, 43-38, 63-60

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 3(1), Μαραπίδης 23(5), Παπαδόπουλος, Λαίδης, Πεταλωτής 10(2), Σεφερίδης, Μάντσος 13(2), Μπατάκας 3, Παναγιώτου, Κοτζαγιάννης 9

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 4, Παπαδάκης 5, Γρούδος 11(1), Τσιόγκας 8(2), Στεφανίδης, Ανθής, Κουτσογιάννης 13(1), Γκέλιος 17(2), Απιδόπουλος 2, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης.

Γ.Σ. Φαρσάλων- Σ.Α.Α.Κ Ανατόλια 71-74

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ. - Ταρενίδης Κ

Δεκαλεπτα: 15-15, 34-32, 55-55, 71-74

Γ.Σ ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Πέρκος): Νικολόπουλος 7, Αλεξόπουλος, Σαββίδης 7, Χαιρετίδης 3, Αναγνωστόπουλος Χ. 10(2), Σιόλογκας 8, Συνετός 4, Αναγνωστόπουλος Γ 23(2), Λιούτας, Λιούπης, Καραδήμας, Μακρής 11(1)

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 18(2), Βλάχος 3(1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 5(1), Ζαφειρούδης 3(1), Συμεωνίδης 20, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 2, Ζώτος 5, Βεργίνης 4, Καραποστόλου 14(2).

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-Ε.Κ.Καβάλας 71-78

Διαιτητές: Αναστόπουλος Α-Κυριακόπουλος

Δεκάλεπτα: 25-27, 35-40, 49-56, 71-78

Γ.Σ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Δημητριάδης): Γυφτάκης 1, Βουρνάς 12, Λειβαδάς, Ντόβας 7(1), Ξηρός, Μουράτογλου 25(3), Σταυρόπουλος 6, Καραγκιολίδης 1, Αδαμόπουλος 4, Πολίτης 15(1).

Ε.Κ.ΚΑΒΑΛΑΣ (Καραπιπερίδης): Ερεβμπανάζιε 11(1), Μιχάλογλου 10(1), Καπινιάρης 18(2), Τάγαρης, Αθανασιάδης 12(1), Κουμλέλης 10, Πιεβάλιτσα 7(1), Παππάς 7(1), Χονδρόπουλος 3(1).

Γέφυρα - Ερμής Λαγκαδά: 53-63

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τζιομπάνος

Δεκάλεπτα: 18-14, 41-29, 49-48, 53-63

ΓΕΦΥΡΑ (Ροδάς): Νικολαίδης 2, Καζαμίας, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 8(2), Γαρέζος 15(2), Παπαδόπουλος 2, Σιώπης 10(1), Σαραντίδης. Ταουσάνης 9, Μπίσκας 7

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Τσύρμας): Αμπατζά 14(1), Μήνου 7(1), Ελευθεριάδης 4, Τοπουζίδης 10, Μάρουσιτς 10(2), Πιλκούδης 6, Δημητρακάς, Γκαμούρας 8, Κοτσάνος 4.

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Τα πιο καυτά μοντέλα που θα τρελάνουν την καλοκαιρινή Αθήνα

Κάναμε το τελευταίο casting πριν κλείσουν τα πρακτορεία για καλοκαιρινές διακοπές. Ιδού τα αποτελέσματα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24