Β' ΕΘΝΙΚΗ

Αντέχει στην κορυφή το Ηράκλειο

Αντέχει στην κορυφή το Ηράκλειο

Το Ηράκλειο πήρε ξανά το ροζ φύλλο αγώνα και διατηρήθηκε στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου, στο +1 από Αμύντα και Πανιώνιο. Από νίκη σε νίκη ο Αίολος Αστακού! Αναλυτικά όσα έγιναν στην 24η αγωνιστική της Β' Εθνικής.

Όσο περνούν οι αγωνιστικές και το Ηράκλειο διατηρείται στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου, η ομάδα του Βασίλη Ράλλη έχει κάθε λόγο να πιστεύει πως θα κάνει την έκπληξη στο φετινό πρωτάθλημα και θα κατακτήσει τον τίτλο του πρωταθλητή. Για την 24η αγωνιστική, οι Κρητικοί επικράτησαν εντός έδρας του Παπάγου (66-57) και διατηρήθηκαν στο +1 από τον Αμύντα και τον Πανιώνιο, που εν τω μεταξύ επιβλήθηκαν της Ένωσης Ιλίου και του Χολαργού, αντίστοιχα.

Στον Βόρειο Όμιλο, η κατάσταση δεν άλλαξε σημαντικά σε ό,τι αφορά τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, με τον Αίολο Αστακού να παίρνει ακόμη ένα ροζ φύλλο αγώνα, συνεχίζοντας ακάθεκτος την προέλασή του προς την Α2 κατηγορία.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα:

Έσπερος ΑΟΠΑ - Εργοτέλης 66-46

Νίκη Αμαρουσίου - Φιλαθλητικός 64-70

Ηράκλειο - Παπάγου 66-57

Ίκαρος Ν. Σμύρνης - Κορωπί 73-81

Πανελευσινιακός - Προμηθέας Χαλανδρίου 84-68

Χολαργός - Πανιώνιος 60-79

Ένωση Ιλίου - Αμύντας 70-81

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Ιωνικός Νικαίας (αναβολή - 6/4, 19:00)

Έσπερος ΑΟΠΑ - Εργοτέλης 66-46

Διαιτητές: Ζακεστίδης - Μηλαπίδης.

Τα δεκάλεπτα: 15-9, 33-28, 45-40, 66-46.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 12 (2), Στυλίδης 2, Μαγιντόμπε 5 (1), Ροκανάς 2, Κελεσίδης 6, Τρυφωνόπουλος 1, Αγγελόπουλος 4, Καραβανάς 15, Γκόβας 6 (1), Ψαρόπουλος 11 (2), Γιαλελής 2.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης 2, Μαχαιριανάκης 2, Χασάπης, Σακελλαράκης 2, Καρακωνσταντάκης 9, Βασιλειάδης 2, Μάρης, Αρναουτάκης, Πετράκης 19, Καραλής 10 (2), Σκανδαλάκης.

Νίκη Αμαρουσίου - Φιλαθλητικός 64-70

Διαιτητές: Σιώκας - Αργυρούδης.

Τα δεκάλεπτα: 15-25, 30-40, 49-55, 64-70.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ., Οικονομόπουλος 1, Θωμόπουλος 5, Παβλίσεβιτς 7, Κοντογιάννης 11, Κυπριτζόγλου 22 (5), Καράμπελας, Σταθόπουλος 2, Σαλτουρίδης 4, Τσέκενης Α. 2, Μούγιος 6, Μαύρος 4.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 9 (2), Κελαϊδής 15 (2), Γκαβασιάδης 13 (2), Κεφάλας 7 (2), Λιακόπουλος 6 (2), Βαρνάβας 13, Αγγελόπουλος 1, Λεγκίκας 6, Πανταζής, Οκεκοουϊέν.

Ηράκλειο - Παπάγου 66-57

Διαιτητές: Σιμητόπουλος - Τζίμα.

Τα δεκάλεπτα: 14-9, 25-24, 47-36, 66-57.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Πρωτογεράκης, Αγαπιάδης 5, Παπαδάκης 8, Αυγενικός 7 (1), Σπυριδάκης 2, Καραδολάμης 5, Κουπίδης 16 (2), Φραγκιαδάκης, Μαραγκάκης, Λιανός 15, Κυρίτσης, Πάλλης 6.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης, Σιμόπουλος 1, Αποστολίδης 5 (1), Δέδες 8 (2), Τζιβελέκας 9 (3), Ρουμπέας, Σιούτης 8, Κατσαντώνης 2, Αρσένης 3 (1), Δορκοφίκης 24.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης - Κορωπί 73-81

Διαιτητές: Μπούκας - Καλαϊτζάκης.

Τα δεκάλεπτα: 18-25, 39-41, 57-62, 73-81.

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος, Πασπαλάς 10, Παπαζαφειρόπουλος 5 (1), Σταμάτης 13 (3), Χριστόπουλος 5 (1), Βούζας 5 (1), Βουρλίτης 12 (2), Δορκοφίκης 2, Μιχαλόπουλος 7, Δαρμογιάννης 14 (1).

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς 2, Κούσουλας 19 (2), Στούκας, Υφαντής 13 (1), Τύρλας 10, Κερασοβίτης 3 (1), Αμπαράς 13 (2), Σκλάβος 11 (1), Χρύσης 10, Σαρλής, Κάτσαρης.

Πανελευσινιακός - Προμηθέας Χαλανδρίου 84-68

Διαιτητές: Τσάτσης - Φασόλης.

Τα δεκάλεπτα: 16-18, 38-32, 63-51, 84-68.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 4, Μιχαλούτσος 10, Ηλιάδης Β. 4, Μποχωρίδης 13 (3), Ντέντα 2, Λιάσκος, Σιδέρης 4, Δούκας 3, Μπένος 14, Μαντζιώρης 22 (2), Σπηλιόπουλος 5, Ηλιάδης Ηλ. 3 (1).

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 11 (3), Κορομηλιάς 2, Σερμπάν, Μιμάνι, Ξύδης 4, Καρούζος 13 (1), Παπαθανασόπουλος 6 (2), Ζερβός 11 (1), Τσακαλάκης 2, Σιδέρης, Μαλούκος 19.

Ένωση Ιλίου - Αμύντας 70-81

Διαιτητές: Τσαρούχα - Διμπινούδης.

Τα δεκάλεπτα: 23-18, 35-36, 51-60, 70-81.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 6, Μπέλλας Γ. 8 (2), Φουντάς 9 (2), Ραλλάκης, Τσολάκης 15 (1), Μπασδέκης 14 (2), Μπέλλας Οδ. 11 (2), Κόκκας 5, Σκορδάς 2, Γεωργιάδης.

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 18 (1), Αγγελόπουλος 5 (1), Τοπάλι 4, Διαμαντόπουλος 16 (4), Μέλος, Βαρδιάνος 15 (3), Πίνης 3 (1), Κουκουνιάς 10 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 4 (1), Βογιατζής 4, Καμπούρης 3.

Η βαθμολογία (σε 24 αγώνες)

1. Ηράκλειο 44 (20-4)

2. Αμύντας 43 (19-5)

3. Πανιώνιος 43 (19-5)

4. Ιωνικός Νικαίας 40* (17-6)

5. Πανελευσινιακός 38 (14-10)

6. Φιλαθλητικός 37 (13-11)

7. Χολαργός 37 (13-11)

8. Κορωπί 37 (13-11)

9. Παπάγου 36 (12-12)

10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 34* (11-12)

11. Ένωση Ιλίου 33 (9-15)

12. Έσπερος ΑΟΠΑ 33 (9-15)

13. Εργοτέλης 32 (8-16)

14. Νίκη Αμαρουσίου 30 (6-18)

15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 29 (5-19)

16. Προμηθέας Χαλανδρίου 25** (3-20)

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

**Έχει έναν μηδενισμό και μείον έναν βαθμό

Η επόμενη αγωνιστική (25η, 3/4)

Φιλαθλητικός - Ηράκλειο

Παπάγου - Ίκαρος Ν. Σμύρνης

Κορωπί - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Προμηθέας Χαλανδρίου - Ιωνικός Νικαίας

Εργοτέλης - Νίκη Αμαρουσίου

Πανιώνιος - Εσπερος ΑΟΠΑ

Αμύντας - Χολαργός

Πανελευσινιακός - Ενωση Ιλίου

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα:

Ανατόλια - Πιερικός Αρχέλαος 75-68

Ευκαρπία - Αίολος Αστακού 64-90

Ερμής Λαγκαδά - Αγρίνιο 68-58

ΑΕΛ - ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 68-62

Καστοριά - Τιτάνες Παλαμά 82-55

Πολύγυρος - Άργος Ορεστικό 65-64

Ιωνικός Ιωνίας - Στρατώνι 55-71

Ρεπό: ΓΣΛ

Ευκαρπία - Αίολος Αστακού 64-90

Διαιτητές: Ελευθεριάδης - Παπαγεωργίου.

Τα δεκάλεπτα: 15-22, 31-43, 46-70, 64-90.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αμοιρίδης): Ματενίδης 6, Τσινόπουλος 8, Δώδος 4, Κουντουρατζόγλου 14 (1), Γκουτζομήτρος 4, Κολότσιος, Γκαβέζος 5 (1), Μανδάνης, Απιδόπουλος 4, Ουλουσίδης, Σουτζόπουλος 17 (3), Κόκουρας 2.

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 7 (1), Καλισώρας, Σαμαντάς, Παππάς 19 (2), Κακλαμάνος 15 (3), Κιτσούλης 21, Θανόπουλος 7 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 14, Λυμπάρης 7, Μακρής, Δουρούκης.

ΑΕΛ - ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 68-62

Διαιτητές: Τσιαπλής - Παπανικολάου.

Τα δεκάλεπτα: 14-10, 32-24, 51-43, 68-62.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 5, Αθανασόπουλος 4, Σαριμπαλίδης 5 (1), Τζήμας, Τσούτσος 3 (1), Κουτίνας 11 (1), Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου, Μαλτέσιος 11, Πολίτης 17 (5), Παπακώστας 10, Φιλιππόπουλος 2.

ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Τσούρμας): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 18, Γαϊτανίδης 3 (1), Γαρέζος 2, Καραϊσκάκης, Παπαθανασίου, Γιαννουζάκος 5 (1), Μπέγας 13 (4), Πολιτόπουλος 6, Γιαννούλης 15.

Η βαθμολογία (σε 24 αγώνες)

1. Αίολος Αστακού 44 (22-0)

2. ΑΕΛ 40 (18-4)

3. Ερμής Λαγκαδά 37 (15-9)

4. Καστοριά 37 (4-9)

5. ΓΣΛ 36 (14-8)

6. Άργος Ορεστικό 34 (12-10)

7. Στρατώνι 34 (12-10)

8. Αγρίνιο 34 (12-10)

9. Ανατόλια 33 (10-13)

10. Πολύγυρος 33 (10-13)

11. Πιερικός Αρχέλαος 32 (10-12)

12. Ευκαρπία 30 (7-16)

13. Ιωνικός Ιωνίας 28 (5-18)

14. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 26 (4-18)

15. Τιτάνες Παλαμά 26 (3-20)

Η επόμενη αγωνιστική (25η, 3/4)

Πιερικός Αρχέλαος - Ευκαρπία

Αίολος Αστακού - Ερμής Λαγκαδά

Αγρίνιο - ΑΕΛ

Τιτάνες Παλαμά - ΕΑΚ Θεσσαλονίκης

Αργος Ορεστικό - Ανατόλια

Στρατώνι - Πολύγυρος

ΓΣΛ - Ιωνικός Ιωνίας

Ρεπό: Καστοριά

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Φωτιά στο κάστρο της Μονεμβασιάς

Η φωτιά ξέσπασε στην κορυφή του κάστρου, σε σημείο που δύσκολα μπορούν να προσεγγίσουν οι πυροσβέστες

7 λόγοι για να αποχαιρετήσεις το στρινγκ που κάποτε αγάπησες

Προσοχή προσοχή: Μην βγεις στα όπλα, μην τα βάψεις μαύρα. Στο μαγιό αναφερόμαστε.

Αυτές είναι οι 4 πρώτες αλυσίδες που θα ανοίγουν καταστήματα κάθε Κυριακή στην Αθήνα

Αρχής γενομένης από σήμερα, τέσσερις αλυσίδες πήραν τη απόφαση και θα ανοίγουν καταστήματα τους κάθε Κυριακή για το υπόλοιπο του καλοκαιριού στην Αθήνα. Με τι ωράριο και πού

Τι υπήρχε πραγματικά στις πάπιες που καθάριζε ο Sam

Βουτήξαμε στα βαθιά του Game of Thrones, για μια ανταπόκριση από την αποχέτευση του Citadel.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24