Α2

Πρωταθλητής ο Φάρος που γιόρτασε την άνοδο

Πρωταθλητής ο Φάρος που γιόρτασε την άνοδο

Ο Φάρος Κερατσινίου αναδείχθηκε πρωταθλητής στην Α2 Γυναικών και οι πρωταγωνιστές γιόρτασαν την άνοδο τους στην πρώτη κατηγορία (VIDEO). Υποβιβάστηκαν Αρκάδι, Κυρίαρχοι και Τρίπολη.

Για την 22η και τελευταία αγωνιστική της Α2 Γυναικών, ο Φάρος Κερατσινίου νίκησε τον Άρη Πετρούπολης με 80-75 και αναδείχθηκε πρωταθλητής στην κατηγορία, με δύο βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Ίκαρο Καλλιθέας. Με τη λήξη της αναμέτρησης, ξεκίνησε το "πάρτι" της ανόδου, με τους πρωταγωνιστές να γιορτάζουν την επιτυχία τους.  Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Ελευθερία Μοσχάτου για την 22η και τελευταία αγωνιστική στον όμιλο Νότου της Α2 Γυναικών, επικρατώντας του Ίκαρου με 50-64. Υποβιβάστηκαν Αρκάδι, Κυρίαρχοι και Τρίπολη. Ο Ίκαρος θα παίξει με τον δεύτερο του Βορρά, που είναι ο Ηρακλής, για το έξτρα εισιτήριο στην Α1.

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής (ΝΟΤΟΣ)

Φάρος-Άρης Πετρούπολης 80-75 (κ.α. 73-73)

ΣΔΥ Τρίπολης-Αρκάδι 42-68

Σπόρτιγκ-Μελίσσια 61-55

Κυρίαρχοι-Ηλιούπολη 40-74

Ίκαρος Κ.-Ελευθερία Μοσχάτου 50-64

Βαθμολογία:

1. Φάρος Κερατσινίου 37 (17-3)

———————————————–

2. Ίκαρος Καλλιθέας 35 (15-5)

———————————————–

3. Σπόρτιγκ 35 (15-5)

4. Αγία Παρασκευή 34 (14-6)

5. Ελευθερία Μοσχάτου 32 (12-8)

6. Μελίσσια 32 (11-9)

7. Ηλιούπολη 30 (10-10)

8. Άρης Πετρούπολης 28 (9-11)*

9. Αρκάδι 25 (5-15)

10. Κυρίαρχοι 20 (2-18)*

11. Τρίπολη 20 (0-20)*

(*)Έχουν από ένα μηδενισμό.

**Ανεβαίνει ο πρώτος.

***Ο Ίκαρος παίζει με τον δεύτερο του Βορρά, που είναι ο Ηρακλής για το δεύτερο εισιτήριο της Α1.

****Υποβιβάζονται οι τρεις τελευταίοι.

***** Άρης Πετρούπολης και Ηλιούπολη, θα περιμένουν το αποτέλεσμα των μπαράζ σε Βορρά και Νότο στην Α2, για το ποια ομάδα θα ανέβει στην Α1. Αν ανέβει ομάδα του Νότου, πέφτει μία ακόμη από τον Νότο. Το αντίστοιχο θα συμβεί και στον Βορρά.

Τα φύλλα αγώνα:

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. 80-75 ΠΑΡ. (ΚΑΝ. ΑΓ. 73-73)

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Φλώρος

Δεκάλεπτα: 22-26, 46-39, 60-52, 73-73 (κ.α.) 80-75

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης – Καραπακλάς): Λόξα, Βράκα 2, Σιαλάι 6(2), Αθανασίου 8(2), Γκριτζά 19(1), Τσέρου 16, Κεχαγιά 15(3), Ακρίβου, Καρακασίδου 2, Χατζηλεοντή 4, Αλεξανδρίδου 2, Πετράκη 6(2).

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΠΟΛΗΣ (Κωνσταντόπουλος): Γούλα Π., Ναυροζίδου 11, Γούλα Φ., Μαρίνη, Λουκάτου 21(1), Ντζαμαρία, Ντακόλια, Χιώτη 20(1), Φάσουρα 2, Τσέρου 12(1), Τσουμάνη 6, Στεφανίδου 2

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ – Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ  40-74

Διαιτητές : Σιδερής Σκουλαρίκης

Δεκάλεπτα : 10-26, 23-43, 30-65, 40-74

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σπυριδονίδου , Σταθάκη 5, Κοκκίνη  , Μπρούλια 4, Νεαρχάκου 4, Ιντσαμπούν 8, Χατζηγεωργίου 3, Καρακλή 7(1) , Θεοφίλου 1, Βόπη 8 , Παπακωνσταντίνου

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Φέξης): Μπότσι 10, Γεωργούση 15(3) , Μηνά , Κολοβού 6 , Θεοδώρου 16, Λελεδάκη 9, Καλοπήτα 8(2), Μπακαλέξη 8 , Βαρελτζή 2

ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 42-68

Διαιτητές:  Χουγιάζος ,Καραμπιτσάκης

Δεκάλεπτα : 07-17, 15-30, 23-62, 42-68

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαλής): Ντρέβου 3, Ντέλκα 2 , Μπαρουξή 16 , Τζανή 3, Μοσχοπούλου 18(1) , Μπαλή , Κωτσιοπούλου

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 13(1) Φραγκελάκη 1, Μούκα 8(2) , Ζουμπεράκη 19, Κουλούρη Στ. 9(1) , Καζά 16, Παναγιωτάκη 2, Ανυφαντάκη , Κανδεράκη , Καλοκύρη , Ταταράκη

ΙΚΑΡΟΣ ΓΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 50-64

Διαιτητές : Ισιγώνης , Καλαντζής

ΙΚΑΡΟΣ ΓΣ (Ρουμπελάκης, Γρύλλης): Γιγουρτάκη , Στεφάτου 7(1) , Στεφάνου7, Ευμορφοπούλου 12(10, Τσαφαρά , Ρουμπελάκη 4, Ζαχαράκη Ευήλια 4, Λίτσι 5, Παναγιωτοπούλου , Ζότοβα 11(1) , Πολίτη

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατασάνης, Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 23(3) , Πασχοπούλου 5(1) , Δεγαίτη 2, Καλάγια , ΖαχαράκηΜ. 2, Μούλτση 2, Σπαθάρη 17(5) , Χελιώτη 11, Κούτρα Σιγάλα Καρανάσιου 2, Κριτσάλου

ΣΠΟΡΤΙΓΚ- ΜΕΛΙΣΣΙΑ 61-55 ΠΑΡ.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής (ΒΟΡΡΑΣ)

Σέρρες-Σταυρούπολη 60-62 (56-56 κ.α.)

Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΣ Γιάννινα 48-40

Απόλλων Καλαμαριάς-Πυλαία 67-43

Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας 69-37

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολυμπιακός Βόλου 45-59

Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας 95-49

Η βαθμολογία (τελική):

1. Ολυμπιακός Βόλου 43 (21-1)

2. Ηρακλής 42 (20-2)

3. Απόλλων Καλαμαριάς 38 (16-6)

4. Ολύμπια Λάρισας 36 (14-8)

5. Πυλαία 34 (12-10)

6. Σταυρούπολη 32 (10-12)

7. Πιερικός Αρχέλαος 31 (9-13)

8. Αναγέννηση Ν.Ρ. 31 (9-13)

9. Ασπίδα Ξάνθης 29 (7-15)

10. Τιτάνες Δράμας 28 (6-16)

11. Σέρρες 26 (5-16)

12. ΠΑΣ Γιάννινα 25 (3-19)

(*)Οι Σέρρες έχουν ένα μηδενισμό.

**Ανεβαίνει ο πρώτος.

***Ο Ίκαρος παίζει με τον δεύτερο του Βορρά, που είναι ο Ηρακλής για το δεύτερο εισιτήριο της Α1.

****Υποβιβάζονται οι τρεις τελευταίοι.

Τα φύλλα αγώνα:

Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας 95-49

Διαιτητές: Ιορδανίδης, Τσιρόγλου.

Δεκάλεπτα: 22-15, 37-32, 67-38, 95-49.

Ηρακλής (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 16, Ελευθεριάδου 15 (3), Κωτούλα 16 (2), Γιαννούδη, Ξανθυνίδου, Τσαμπούρη 8 (2), Μαργαρίτη 3, Γεροστεργίου 7, Τζιότζιου 6, Λαγκαδιώτου, Λογδανίδου 8, Καρακούλα 15.

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 12 (1), Ντούρα, Παπαστεργίου 2, Λιάσκου 6, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 8, Κουτσουνούρη 19 (1).

Απόλλων Καλαμαριάς-Πυλαία 67-43

Διαιτητές: Τσούλης, Παπαδοπούλου Κ.

Δεκάλεπτα: 22-13, 37-29, 55-32, 67-43.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 12 (1), Μαϊδάτση, Καραγωργίου 2, Βουλώνη, Ιγγλέζου 12, Καλαντίδου 14, Σολωμού 14 (2), Πολυχρονιάδου, Φλώρου, Καϊμακτσή 12 (3).

Πυλαία (Λίτσου): Πετρίδου 2, Ζωγράφου 2, Γρηγοριάδου 2, Βατσιτσίδου 15 (1), Ζιβώνη 5, Καρατζά 6, Γαλιτσιάνου 9 (1), Πλουμπή.

Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΣ Γιάννινα 48-40

Διαιτητές: Τεμέλκου, Τσαρδούλιας.

Δεκάλεπτα: 7-6, 16-17, 32-32, 48-40.

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου Σ. 5(1), Κουτρουβέλη 3(1), Καρακώστα 9, Παπαχρυσοβέργη 4, Καραλή 2, Παπαυαγγέλου 6(2), Παυλάκη, Σουλιώτη 17, Λαζαρίδου, Καραλίδου Β., Χαλκίδου 2.

ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Χήτα, Σαρηγιαννίδου 13, Ντόκου , Γιωτίτσα Ε. 9, Μεντεσίδου 14, Κατσίδου, Χρηστάκη 2, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα 2.

Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας 69-37

Διαιτητές: Σελεβός, Τσαλκιτζής.

Δεκάλεπτα: 19-6, 32-15, 50-23, 69-37.

Πιερικός Αρχέλαος (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 7, Πουρσανίδου 2, Λεκάι 5 (1), Ζουγκουρίδου 19 (4), Φλώρου 16, Γκοτζαμάνη 4, Ακριτίδου, Μπαγκλαρίδου, Καραλή 2, Μπουμπουλέντρα, Κωτούλα 10, Δημητριάδου 4.

Τιτάνες Δράμας (Καρατσομπάνης): Στάικου 3, Καριώτη, Αρσένογλου 2, Γαϊτάνη 16 (1), Γαντσιώρη 10, Κυριακίδου 6, Αθανασιάδου.

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολυμπιακός Βόλου 45-59

Διαιτητές: Γκέκας, Χατζηκώστας.

Δεκάλεπτα: 17-17, 26-33, 34-47, 45-59.

Αναγέννηση Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Κουλακιώτη 3, Καλομιτσίνη 6, Καζαντζή 3, Ταυροπούλου, Μούρτου 6, Ψαρρά 10 (1), Παπαδάκη 1, Βασλαματζή, Αθανασιάδου 2 .

Ολυμπιακός Βόλου (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Βογιατζάκη, Παγκαλίδου 1, Ταντουρόφσκα 18 (5), Σουλτάνη 24, Τότση 2, Αγαγιώτη, Ζέρβα 2 (16ρ.), Δημητριάδου 4, Ζήτη, Κοτσιάφτη 8.

Σέρρες-Σταυρούπολη 60-62 (56-56 κ.α.)

Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Καλέσης.

Δεκάλεπτα: 9-14, 19-29, 41-42, 56-56 (κ.α.), 60-62.

Σέρρες (Δώδος): Μαραγκού 19, Μπακιρτζίδου 20, Τζιαμπάζη 9 (2), Νασιάκου 12, Λαδοπούλου Κ., Αγγειοπλάστη, Βλαχβέη, Χατζηπαύλου, Στεφανίδου .

Σταυρούπολη (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 8, Σαμαρά 14 (2), Αντωνιάδου 9 (2), Κωστανάκη 9 (1), Κανέλογλου 2, Τσάνταλη 2, Πλάτσα 2, Πεχλιβανίδου 6, Κελεκίδου 10.

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Ιερέας Τζον Γουίδερσπουν στο NEWS24/7: 'Η Ειρήνη είναι αθώα'

Ο «άγιος των φυλακισμένων» αποκαλύπτει πώς περνά η 19χρονη Ειρήνη που συνελήφθη στο Χονγκ Κονγκ στη φυλακή

Oι άγνωστες Ελληνίδες που θα σε σημαδέψουν το 2018

Είναι σέξι, φιλόδοξες και ιλιγγιωδώς ανερχόμενες. Το μόνο που μένει είναι να μάθεις επιτέλους το όνομά τους. Αν όχι φέτος, τότε του χρόνου στα σίγουρα.

Μυστήριο στον Καναδά: Ξεβράστηκε το 13ο ανθρώπινο πόδι σε παπούτσι

To νέο εύρημα εντοπίστηκε από άνδρα που έκανε βόλτα με τον σκύλο του σε παραλία της Βρετανικής Κολομβίας

Αν οι έντεχνοι σου την έπεφταν ελεεινά μέσα απ' το Facebook

Θα έκανες κάτι με Μαχαιρίτσα;

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24