ΜΠΑΣΚΕΤ

Με το δεξί στο νέο έτος ο Χολαργός

Ο Χολαργός κράτησε το Μαρούσι στους 11 πόντους στην τέταρτη περίοδο και επικράτησε με 76-66 στο παιχνίδι που "άνοιξε" το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής στην Α2.

Μόνο εύκολο δεν αποδείχθηκε το έργο του Χολαργού στο πρώτο παιχνίδι της χρονιάς στην Α2. Η ομάδα του Στέργιου Κουφού νίκησε δύσκολα το Μαρούσι 76-66 στο μοναδικό παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής που διεξήχθη σήμερα (6/1), χάρις στο επιμέρους 22-11 που έκανε στην τελευταία περίοδο.

Ο Χολαργός "μπήκε" φουριόζος στο ματς, έκλεισε την πρώτη περίοδο με προβάδισμα 13 πόντων (22-9), ωστόσο το Μαρούσι κατάφερε να "επιστρέψει" σχετικά γρήγορα και να προηγηθεί με 55-54 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Ένα επιμέρους 14-6 στην τέταρτη περίοδο έδωσε πάντως προβάδισμα οκτώ πόντων στους γηπεδούχους στο 36', που το διατήρησαν μέχρι τέλους.

Τα δεκάλεπτα: 22-9, 35-32, 54-55, 76-66

Χολαργός (Κουφός): Μπελ 9, Τσιλούλης 1, Παπανικολάου 17 (9 ριμπάουντ, 3 τάπες), Κόκκαλης 12 (6 ριμπάουντ), Παπαντωνάκος 3, Μοτσενίγος 5, Κομποδιέτας 7, Τσάμης 15 (6 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα), Σπυρόπουλος 4, Τζακόπουλος 3 (7 ριμπάουντ, 6 ασίστ).

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο, Στασινός 15, Μπάκας 4, Ξύδας 9, Ντακούλιας 15, Κανέλλης 1, Στούκας 12, Ρεκουνιώτης 10, Σουρλής 0/7τρ., Παπαγεωργόπουλος, Μιχαλούτσος.