ΜΠΑΣΚΕΤ

Κέρδισε στο Χολαργό ο Φάρος

Φάρος Κερατσινίου

Η πολύ καλή αμυντική προσήλωση των παικτών του Γιάννη Τζίμα στο δ' δεκάλεπτο έφερε τη νίκη στον Φάρο Κερατσινίου απέναντι στον Χολαργό, που αγωνίστηκε στην έδρα του και είχε το προβάδισμα ακόμα και στο τέταρτο δεκάλεπτο. 77-85 το τελικό σκορ.

Σε φιλική αναμέτρηση, που διεξήχθη στο κλειστό του Χολαργού, ο Φάρος, αν και βρισκόταν μέχρι και το τέταρτο δεκάλεπτο πίσω στο σκορ, κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 77-85.

Η ομάδα του Γιάννη Τζίμα μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο και με όπλο την υψηλή παραγωγικότητά της, έκλεισε την πρώτη περίοδο στο +5. Στη συνέχεια όμως οι νεοφώτιστοι στην Α2 αντέδρασαν, πήρα τα ηνία του αγώνα, δεν κατάφεραν ωστόσο να αντιμετωπίσουν την πολύ καλή άμυνα του Φάρου στο τέταρτο δεκάλεπτο και έτσι δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 21-26, 49-44, 62-65, 77-85