ΜΠΑΣΚΕΤ

Έτσι γιόρτασε τα γενέθλια του ο... καυτός Κίκι Κλαρκ

GSPERISTERI.GR

Ο Κίκι Κλαρκ γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο τα γενέθλια του. Μέτρησε 31 πόντους στην εκτός έδρας νίκη του Περιστερίου με 106-69 επί της ΑΕ Λάρισας και λίγο μετά το τέλος του αγώνα, έσβησε την τούρτα παρέα με τους συμπαίκτες του. (PICS)

Η απόκτηση του Κίκι Κλαρκ ήταν από τις σημαντικότερες μεταγραφές που έγιναν το καλοκαίρι στην Α2. Ο Αμερικανός γκαρντ έδειξε από την πρεμιέρα της Α2 την αξία του και στη νίκη του Περιστερίου με 106-69, μέτρησε 31 πόντους, με 9/9 τρίποντα στο πρώτο ημίχρονο και 9/10 συνολικά. Ιστορική εμφάνιση που θύμισε εποχές... Αιγάλεω.

Λίγο μετά το τέλος του αγώνα, ο Κλαρκ γιόρτασε τα γενέθλια του μαζί με τους συμπαίκτες του: " Ο Κέιντρεν (ΚιΚι) Κλαρκ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Α2, οδηγώντας τον ΓΣ Περιστερίου στην άνετη επικράτησε με 106-69 κόντρα στην ΑΕ Λάρισας.

Ο Αμερικανός πόιντ γκαρντ σκόραρε 31 πόντους με 9/10 τρίποντα σε 18 λεπτά συμμετοχής λίγες ώρες πριν συμπληρώσει 33 χρόνια ζωής, καθώς γεννήθηκε στις 8 Οκτωβρίου του 1984!

Έτσι, η αποστολή της ομάδας μας επιστρέφοντας από την θεσσαλική πόλη δεν έχασε την ευκαιρία να του ευχηθεί χρόνια πολλά, προσφέροντας του την καθιερωμένη τούρτα, στην αλλαγή της ημέρας από 7 σε 8/10", αναφέρει το επίσημο site του Περιστερίου.

Photo Credits: gsperisteri.gr