Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Σε Αιγαίο και Ιόνιο οι "αιώνιοι" της Α1 Γυναικών

Σε Αιγαίο και Ιόνιο οι "αιώνιοι" της Α1 Γυναικών

Το πρόγραμμα της Α1 Γυναικών συνεχίζεται με τη διεξαγωγή της 8ης αγωνιστικής, εκεί όπου ο Ολυμπιακός κι ο Παναθηναϊκός θα δοκιμαστούν σε δυνατές έδρες. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα και για τους δύο ομίλου της Α2 Γυναικών.

Το αήττητο του Ολυμπιακού απειλεί ο Ιπποκράτης Κω που θέλει να κάνει τη μεγαλύτερη φετινή έκπληξη απέναντι στη μοναδική ομάδα που μετράει μόνο νίκες (7/7) τη φετινή αγωνιστική περίοδο στην Α1 Γυναικών. Εξίσου δύσκολο -αν όχι δυσκολότερο- έργο έχει ο Παναθηναϊκός, που αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Νίκη Λευκάδας, με τις νεοφώτιστες να ερίζουν για τη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Δείτε αναλυτικά στο Sport24.gr το πρόγραμμα της Α1 Γυναικών, αλλά και των δύο ομίλων της Α2 Γυναικών.

Το πρόγραμμα της Α1

 

ΠΑΟΚ (12:00) ΠΑΟΚ - Αθηναϊκός (Παπαδόπουλος Θ. - Ταρενίδης Κ)

Κω (14:00) Ιπποκράτης Κω - Ολυμπιακός (Μαραμής - Μαγκουνής)

Πετρούπολης (14:30) Άρης Πετρούπολης - Πρωτέας Β. (Σιώκας - Μηλαπίδης)

ΔΑΚ Γλυφάδας (14:30) Τερψιθέα - Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Αναγνώστου - Τσαχάκης)

ΔΑΚ Λευκάδας (15:30) Νίκη Λευκάδας - Παναθηναϊκός (Δημόπουλος - Κυριακόπουλος)

 

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες)

1. Ολυμπιακός 14

2. Παναθηναϊκός 13

3. Νίκη Λευκάδας 12

4. Αθηναϊκός 11

5. Πρωτέας Βούλας 10

6. ΠΑΟΚ 10

7. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 10

8. Τερψιθέα 9

9. Ιπποκράτης Κω 9

10. Άρης Πετρούπολης 7

 

Το πρόγραμμα της Α2

 

1ος Όμιλος

 

Κλαδισού (11:30) Χανιά - Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Κοτσίρης - Λαμπίρης)

Π. Αλεξιώτισσας (14:00 Έσπερος - Π. Φάληρο (Ντίσιος - Ντάγκας)

Εσπέρου (12:00 Ίκαρο Καλ. - Άρις Καλαμάτας (Χριστινάκης - Κατσαπρακάκης)

Π. Νικολαϊδης (19:30 Φάρος Κερ. - Αγ. Παρασκευή (Αθανασόπουλος - Παπαδόπουλος Χρ.)

Ν. Σμύρνης (19:45 Πανιώνιος - Μελίσσια (Δελαγραμμάτικας - Αγρογιάννης)

 

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 14

2. Σπόρτιγκ 14*

3. Πανιώνιος 13

4. Αγία Παρασκευή 12

5. Μελίσσια 12*

6. Φάρος Κερατσινίου 11

7. Ίκαρος Καλλιθέας 10

8. Π. Φάληρο 10

9. Έσπερος Πατρών 9*

10. Χανιά 8

11. Άρις Καλαμάτας 7

*Έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο

 

2ος Όμιλος

 

Ιβανώφειο (14:00 Ηρακλής - Τιτάνες Δράμας (Λαδάς - Παπανικολάου)

Ν. Ρύσιου (14:00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Ολυμπιακός Β. (Παναγιωτίδης - Λάλλα)

ΔΑΚ Πυλαίας (13:30 Πυλαία - Σέρρες (Σαρακενίδης - Χατζημπαλίδης)

Αλεξάνδρειο (12:00 Άρης - Παναθλητικός (Παπαδόπουλος Χαρ. - Κουκουλεκίδης)

ΔΑΚ Καλαμαριάς (12:00 Απόλλων Καλ. - ΠΑΣ Γιάννινα (Ζαχαριάδης - Κολοκυθάς)

Ν. Ιωνίας Βόλου (13:00 Νίκη Βόλου - Ολύμπια Λάρισας (Μαλτέσιος - Βασιλόπουλος)

 

Η βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

1. Άρης 16

2. Παναθλητικός 15

3. Ολυμπιακός Βόλου 14

4. Σέρρες 13

5. Απόλλων Καλαμαριάς 12

6. Πυλαία 12

7. Ολύμπια Λάρισας 11*

8. Τιτάνες Δράμας 11

9. Ηρακλής 9*

10. ΠΑΣ Γιάννινα 9*

11. Νίκη Βόλου 9

12. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 6**

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

**Έχει ένα παιχνίδι λιγότερο κι ένα μηδενισμό

SHARE:

BEST OF NETWORK

Ντοκουμέντο: Το πάρτι με Γιαννόπουλο, στρίπερ και πολιτικούς στα Σόδομα το '93

Φωτογραφικά ντοκουμέντα του 1993 από μια βραδιά στα "Σόδομα" με τη Δούκισσα στην πίστα και στο πρώτο τραπέζι τον Ευάγγελο Γιαννόπουλο και άλλα πολιτικά και διάσημα, πρόσωπα της εποχής (Pics)

Επιτέλους, σταμάτα να έχεις ύφος!

Ένα κείμενο αφιερωμένο σε όλους αυτούς που έκαναν τον δηθενισμό ένα από τα πιο δημοφιλή αλλά καθόλου προσφιλή κινήματα του 21ου αιώνα.

Πέθανε ο σκηνοθέτης και ακαδημαϊκός Σπύρος Ευαγγελάτος

Το 1975 ίδρυσε το Αμφι-Θέατρο, που λειτούργησε αδιάλειπτα μέχρι το 2011, παρουσιάζοντας την εργασία του σε Αθήνα, Επίδαυρο και πολλές ελληνικές περιοχές, καθώς και σε τριάντα Διεθνή Φεστιβάλ

Σχολιάζουμε και προβλέπουμε τα Όσκαρ

Μετά από μήνες προγνωστικών και υποθέσεων, έχουμε στα χέρια μας τις πολυπόθητες υποψηφιότητες.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24