Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ένσταση η Δάφνη Αγίου Δημητρίου για το ματς με τις έξι παρατάσεις

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΟΣΦΠ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Μετά από 70 λεπτά αγώνα, η Νίκη Λευκάδας επικράτησε της Δάφνης Αγίου Δημητρίου, οι παράγοντες της οποίας υπέβαλλαν ένσταση για φάση στο φινάλε της τρίτης παράτασης. Διαβάστε τι ακριβώς συνέβη.

Το story της συγκλονιστικής αναμέτρησης ανάμεσα στην Νίκη Λευκάδας και την Δάφνη Αγίου Δημητρίου, το διαβάσατε το μεσημέρι της Κυριακής (4/3) στο Sport24.gr . Η γηπεδούχος ομάδα επικράτησε με το χορταστικό 109-106 μετά από 70 αγωνιστικά λεπτά και έξι παρατάσεις, όμως οι παράγοντες των φιλοξενούμενων υπέβαλλαν ένσταση μετά το τέλος της αναμέτρησης για μία φάση στο φινάλε του τρίτου έξτρα πενταλέπτου.

Συγκεκριμένα, οι άνθρωποι της Δάφνης υποστηρίζουν πως η ομάδα τους πέτυχε εμπρόθεσμο καλάθι στην εκπνοή της τρίτης παράτασης που κακώς δεν μέτρησε, με τους διαιτητές Ρίζο και Μαγκαφά να απαντούν πως το δίποντο της Μούλη ήταν εκτός χρόνου. Το προπονητικό team θα δει το ματς στο video και θα αποφασίσει αν θα δώσει συνέχεια στο ζήτημα.