Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Διεκόπησαν αγώνες μπάσκετ λόγω... βροχής!

Ο αγώνας του Αθηναϊκού με τον Πρωτέα Βούλας για την Α1 γυναικών, αλλά και αυτός ανάμεσα στην Ηλιούπολη και τον Άρη Πετρούπολης για την Α2 γυναικών διακόπηκαν λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών, αφού η οροφή των γηπέδων... έσταζε!

Τι είναι πιο άσχημο: Ότι ένας αγώνας μπάσκετ σε κλειστό γήπεδο μπάσκετ διακόπτεται λόγω βροχής ή ότι δε μας κάνει πλέον τόσο μεγάλη εντύπωση; Αυτό είναι μία άλλη ιστορία. Αυτό που έχει σημασία είναι ότι δύο αγώνες μπάσκετ (Αθηναϊκός - Πρωτέας Βούλας για την Α1 Γυναικών και Ηλιούπολη-Άρη Πετρούπολης για την Α2) διακόπηκαν επειδή έσταζαν οι οροφές των δύο γηπέδων!

Συγκεκριμένα, ο αγώνας του Αθηναϊκού με τον Πρωτέα Βούλας στο κλειστό της Εργάνης διακόπηκε μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (με το σκορ στο 28-17 για τους γηπεδούχους), ενώ ο αγώνας της Ηλιούπολης με τον Άρη Πετρούπολης στην 3η περίοδο με το σκορ στο 29-31!